asalagitos agrinioy

Πως είδαν στον Ασαλάγητο Αγρινίου τον πρώτο τους αγώνα, που μεταφράστηκε σε ήττα, στο πρωτάθλημα της ΕΠΣ Αιτωλ/νίας, και την επόμενη αναμέτρηση με την Δόξα στο Καινούργιο. Δείτε την χιουμοριστική ανάρτηση που έκαναν στην σελίδα τους στο facebook

12/10/2024, 15:30 , ο ρέφερι σφυράει. Ο αγώνας ξεκινάει. Ο χρόνος παγώνει. Τι συμβαίνει;

Είναι γεγονός, ο Ασαλάγητος παίζει τον πρώτο του επίσημο αγώνα. Το ταξίδι ξεκίνησε.

Και πώς γινόταν να ξεκινήσει διαφορετικά;

Η ομάδα μπήκε με το αριστερό στο γήπεδο, για 5 λεπτά οι παίχτες μας δεν είχαν κάνει ούτε μια λάθος πάσα…στον αντίπαλο .

Και όμως 2 λεπτά αργότερα είχαμε ήδη καταφέρει να βγούμε μπροστά και έγινε το μοιραίο. Ο Ασαλάγητος στο 8ο λεπτό βάζει γκολ. Γκολ, αυτό που σε κάνει να χαμογελάς σα μικρό παιδάκι. Το πρώτο ημίχρονο βγήκε, το δεύτερο όχι. Δεχθήκαμε 1 γκολ νωρίς και ένα γκολ αργά.

Ο αγώνας τελείωσε, οι αγκαλιές και οι χειραψίες επίσης.

Στα βλέμματα υπήρχε ένα γαμώτο για το αποτέλεσμα. Δεν πρόλαβε να κρατήσει διότι η κερκιδάρα μας φρόντισε να το σβήσει.

Ο παίχτης που μας έβαλε και τα 2 γκολ πήγε προς την κερκίδα και αυτή τον αποθέωσε.