88812345678

Εντυπωσιακός ο Άρης Λεπενούς νίκησε με 5-2 τον Ναυπακτιακό Αστέρα και με τέσσερις νίκες σε τέσσερα ματς απολαμβάνει την μοναξιά της κορυφής

Ρεπορτάζ : Τάσος Κορόζης

Όσον αφορά στην αναμέτρηση, τελείωσε πριν αρχίσει, αφού πριν συμπληρωθεί το πρώτο 10λεπτο, ο Βασιλόγιαννης με δυο προσωπικά τέρματα οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα δυο γκολ, σκορ με το οποίο τελείωσε το πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πέτυχαν δυο ακόμη γκολ και κάπου εκεί τελείωσε το παιχνίδι….

Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ο Στέφανος Βασιλογιαννης που πέτυχε τρια γκολ, ενώ δυο γκολ πέτυχε ο Μακρυπίδης για τους γηπεδούχους.

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης:

4΄Γκόλ 1-0: Σέντρα του Βακράκου από τα δεξιά ο Βασιλογιαννης στην καρδιά της άμυνας του Ναυπακτιακού με πλασέ ανοίγει το σκορ

9΄ Γκόλ 2-0: Θαυμάσια πάσα του Μήλιου, ο Βασιλόγιαννης «έφυγε» στον  χώρο, και με πλασέ, αφού η μπάλα βρήκε το δοκάρι καταλήγει για δεύτερη φορά στα δίχτυα του Βεντουρη.

15΄ Μακρινό σουτ του Θεοχάρη άουτ

18΄Κάθετη μπαλιά του Βασιλόγιαννη στον Μήλιο, ο οποίος από καλή θέση απέναντι στον αντίπαλο τερματοφύλακα σουτάρει άουτ

45΄ Σουτ του Βασιλόγιαννη από το ύψος της περιοχής άουτ

47΄ Γκόλ 3-0: Μετά από πάσα του Βασιλόγιαννη ο Μακρυπίδης με σουτ πετυχαίνει το τρίτο γκολ του Άρη Λεπενούς

55΄Πέναλτι για τον Ναυπακτιακό, μετά από ανατροπή του Ευθυμιόπουλου από τον Γεωργίου. Εκτελεστής ο Καραγιάννης Ι., αλλά ο Γεωργίου εντυπωσιακά απομακρύνει την μπάλα

62΄Γκόλ 4-0: Ο βασιλόγιαννης πετυχαίνει το τρίτο γκολ (χατ-τρικ) μετά από πάσα του Γκόγκα.

74΄ Γκόλ 4-1: Με κοντινό πλασέ ο Ευθυμιόπουλος μειώνει σε 4-1

81΄Σουτ του Καραγιάννη, απομακρύνει σε κόρνερ ο Παπαευθυμίου

82΄ Γκόλ 5-1: Διαστάσεις θριάμβου η νίκη του Αρη Λεπενούς. Ο Μακρυπίδης σκόρερ του πέμπτου γκολ του Άρη Λεπενούς

87΄Γκόλ 5-2: Λάθος εκτίμηση της μπάλας από τον τερματοφύλακα Παπαευθυμίου, διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα

90΄Ατομική προσπάθεια του Καραγιάννη, απομακρύνει ο Δαλαγιώργος διώχνει την μπάλα σε κόρνερ