Screenshot 44

Τους τρεις βαθμούς της νίκης κρατούσε μέχρι το 94’ ο AO Ρηγανά, αλλά στο φινάλε αρκέστηκε με τον πόντο της ισοπαλίας (2-2) κόντρα στην ΑΕ Αγίου Δημητρίου.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του ΑΟ Ρηγανά μπήκε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Πελεκάνο πέτυχε δυο γκολ στα πρώτα 24 λεπτά της αναμέτρησης (0-2) σκορ πρώτου ημιχρόνου.

Στο ξεκίνημα της επανάληψης οι γηπεδούχοι θα μειώσουν με εύστοχο χττύπημα πέναλτι του Κ. Κοκώνη, και στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ρόκκος με κεφαλιά θα διαμορφώσει το τελικό 2-2, σε ένα ματς που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των φιλάθλων του Ερασιτεχνικού ποδοσφαίρου μέχρι το τελευταίο σφύριγμα της λήξης

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης

8′ ΓΚΟΛ ωραία ενέργεια απ’ τα αριστερά και σουτ του Σέρτζιο Μούτσα, θα αποκρούσει ο Ρόκκος, στην επαναφορά ο Καλοκαίρης θα κάνει το σούτ για να απομακρύνει την μπάλα αυτή θα κοντράρει στον Πελεκάνο και θα καταλήξει στα δίχτυα

24′ ΓΚΟΛ ωραία εναλλαγή της μπάλας μεταξύ του Κούση και του Τσεκούρα, η μπάλα θα κοντραρει σε σώματα και θα βρεθεί ο Πελεκάνος σε θέση τετ α τετ και θα κάνει το 0-2

36′ μακρινό ψηλοκρεμαστό σουτ του Σέρτζιο Μούτσα λίγο άουτ απ’ το αριστερό δοκάρι του Ρόκκου

41′ σέντρα του Πριοβολου κεφαλιά του Σπυριλιωτη από καλή θέση, η μπάλα θα χτυπήσει στο κάθετο δοκάρι, θα κοντραρει σε σώματα και θα απομακρυνθεί από τους αμυντικούς του Ρηγανά

51′ ΓΚΟΛ πέναλτυ σε χέρι στην μεγάλη περιοχή. Την εκτέλεση αναλάμβανει ο Κοκωνης Κ. και θα στείλει την μπάλα στα διχτυα 1-2

56′ σουτ του Πανταζή έξω από την περιοχή, λίγο πάνω απ’ το οριζόντιο δοκάρι

64′ ωραία ενέργεια του Σπυριλιώτη από τα δεξιά και σουτ μέσα από την περιοχή, στο οριζόντιο δοκάρι

71′ τετ α τετ του Τζαχρήστου θα πλασάρει και θα αποκρούσει σωτήρια ο Ρόκκος

64′ μεγάλη απόκρουση του Κατσαβοχρήστου σε πλασέ του Κοκώνη απ’ την μικρή περιοχή μετά από πάσα του Σπυριλιώτη

77′ σουτ του Κοκώνη Β. πάνω απ’ το δοκάρι

90′ σουτ του Τσεκούρα λίγο άουτ απ’ το αριστερό κάθετο δοκάρι του Ρόκκου

90+4 ΓΚΟΛ εκτέλεση κόρνερ του Κοκώνη στο δεύτερο δοκάρι, κεφαλιά του Ρόκκου στα δίχτυα 2-2

Διαιτητής: Καζανάς – Βοηθοί: Τάκος, Κεφαλής

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων

Α.Ε. Αγίου Δημητρίου (Γιώργος Γιάκος): Ρόκκος Α., Αντωνόπουλος, Κάππας, Ρόκκος Α-Χ, Καλοκαίρης, Αλπέντζος, Σπυριλιώτης, Προβίδας, Πριόβολος, Κοκώνης Κ., Πανταζή

Α.Ο. Ρηγανά (Άγγελος Πανέτας): Κατσαβοχρήστος, Μπούρος, Κωνσταντίνου, Καραχάλιος, Λίτσος, Καμζέλας, Πελεκάνος, Ντζιμάνης, Τσεκούρας, Μούτσα, Κούσης