Το «τρία στα τρία» στο ξεκίνημα της φετινής Hanbal Premier έκανε Ολυμπιακός, καθώς επικράτησε με 38-21 της ΧΑΝΘ στη Θεσσαλονίκη, για την 3η αγωνιστική.

Στο τρίτο ματς της Handball Premier 2024-25, οι «ερυθρόλευκοι» πραγματοποίησαν αξιόλογη εμφάνιση στην έδρα της ΧΑΝΘ, κυριάρχησαν από το πρώτο ημίχρονο, στο οποίο προηγήθηκαν με 20-10 και έφτασαν στο +18 (15-33, 18-36, 20-38) και στο «διπλό».

Ο Ολυμπιακός κυριάρχησε από το ξεκίνημα, τόσο σε άμυνα, όσο και στην επίθεση, «χτυπώντας» πολλές φορές στην κόντρα, όπως με τον Πασσιά, που έγραψε το 20-10, στο 29:25, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

Οι πρωταθλητές Ελλάδας μπήκαν δυνατά και στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Πασσιά να διατηρεί το +10 (11-21), στο 31:18, ενώ ο Τζίμπουλας έδωσε «αέρα» 11 τερμάτων (13-24), στο 38ο λεπτό. Ο Ολυμπιακός ξέφυγε με +14 (15-29), με γκολ του Παπάζογλου, στο 48ο λεπτό, με τον Βίντα να σκοράρει στην κόντρα, για το +18 (15-33), στο 51:33. Ανάλογη η εικόνα και στη συνέχεια, με τους «ερυθρόλευκους» να επικρατούν με 38-21.//ΑΦ