Σύμφωνα με την προκήρυξη του πρωταθλήματος της ΕΠΣ Αιτ/ νίας, σε περίπτωση που ο Παναγρινιακός ανέλθει στην Γ΄Εθνική , τότε από την Β’ στην Α’ κατηγορία ανέρχεται και το σωματείο που κατέλαβε την 3η θέση στην γενική κατάταξη.

Στην γενική κατάταξη, σε εφαρμογή του άρθρου 21 της προκήρυξης πρωταθλημάτων μας 2023-2024, σε συνδυασμό με το άρθρο 20 παρ. 10 του κανονισμού αγώνων ποδοσφαίρου (Κ.Α.Π.), ο Αστέρας Καμαρούλας, κατέλαβε την τρίτη θέση με αποτέλεσμα ο σύλλογος την νέα ποδοσφαιρική σεζόν να αγωνίζεται στην Α΄κατηγορία ΕΠΣΑ.

Η προκήρυξη του πρωταθλήματος αναφέρει τα εξής:

«Στην περίπτωση που το σωματείο μας της Γ’ Εθνικής υποβιβαστεί στην Α’ κατηγορία και ο πρωταθλητής της Ενώσεώς μας ανέλθει στην Γ’ Εθνική, τότε από την Β’ στην Α’ κατηγορία ανέρχεται και το σωματείο που κατέλαβε την 3η θέση στην γενική κατάταξη».

Ακολουθήστε το agrinio24.gr στο GoogleNews και δείτε πρώτοι όλες τις ειδήσεις!

Για άρθρα που αναδημοσιεύονται και αναγράφεται η πηγή τους δεν φέρουμε καμμία ευθύνη, καθώς απηχούν αποκλειστικά τις απόψεις των συντακτών τους και δεν δεσμεύουν καθ’ οιονδήποτε τρόπο την ιστοσελίδα.