panagriniakos lepenou

Ανώτερος στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα ο Άρης Λεπενούς πέρασε νικηφόρα από τον Άγιο Κωνσταντίνο επικρατώντας του Παναγρινιακού με σκορ 4-2, παραμένοντας μόνος πρώτος στην κορυφή της βαθμολογίας του πρωταθλήματος της Α΄κατηγορίας.

Ρεπορτάζ: Τάσος Κορόζης

Χαρακτηριστικό της αναμέτρησης ήταν ότι τρεις ποδοσφαιριστές που για αρκετά χρόνια αγωνίστηκαν στον Παναγρινιακό και φέτος μετακόμισαν στην Λεπενού πέτυχαν τα τέσσερα γκολ της νίκης του Άρη Λεπενούς !!! Μήλιος, Βασιλόγιαννης και Γκόλιας οι σκόρερ για τους νικητές…

Ανοιχτό ήταν το ματς με φάσεις εκατέρωθεν ανάμεσα στις δυο εστίες. Η πρώτη φάση του αγώνα για τους γηπεδούχους στο 8΄με τον Σ. Κοκώνη να κάνει το σουτ από το ύψος της περιοχής αλλά ο  Γεωργίου να εξουδετέρωσε  τον κίνδυνο για την εστία του. Η απάντηση των φιλοξενούμενων με Βασιλόγιαννη και Γκολια διαδοχικά σουτ, ο Κουτρούμπας δήλωσε παρόν.

Στο 20΄και πάλι ο Σ. Κοκώνης από καλή θέση προσπάθησε για το γκολ, ο Γεωργίου απομάκρυνε την μπάλα, και ένα λεπτό αργότερα, κεφαλιά του Μακρυπίδη από σέντρα του Βακράκου η μπάλα ελάχιστα άουτ

Με την συμπλήρωση του πρώτου μισάωρου ο Άρης πήρε προβάδισμα με δυνατό αριστερό σουτ του Μήλιου (0-1). Ο ίδιος ποδοσφαιριστής στο 34΄προσπάθησε για το δεύτερο γκολ αλλά ο Κουτρούμπας σε καλή θέση μπλοκάρει την μπάλα.

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 36΄με γκολ του Αγγέλη , μετά από σέντρα του Βλάχου από τα δεξιά 1-1, σκορ με το οποίο τελείωσε το πρώτο ημίχρονο.

Δυνατά ξεκίνησαν το β΄ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι και πήραν προβάδισμα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βασιλόγιαννη στο 47΄. Το πέναλτι κέρδισε ο Μακρυπίδης μετά από μαρκάρισμα από τον Κωστόπουλο. Είχε προηγηθεί σουτ του Βακράκου και απομάκρυνση της μπάλας από τον Κουτρούμπα.

Στο 61΄ ο Βασιλόγιαννης πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ, μετά από όμορφη ατομική προσπάθεια και άψογο τελείωμα της φάσης.

Στο 73΄ο Σπ. Κοκώνης με απευθείας εκτέλεση φάουλ μείωσε σε 2-3 για να διαμορφώσει το τελικό 2-4 ο Γκόλιας με απευθείας εκτέλεση κόρνερ στο 79΄.

Η τελευταία φάση του αγώνα ανήκει στον Παναγρινιακό αλλά το  δυνατό σουτ του Αγγέλη να έφυγε ελάχιστα άουτ.

Διαιτητής: Βλάχος – Βοηθοί: Ροκοπάνος, Κεφαλής

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων

Παναγρινιακός (Βασίλης Παστρωμάς): Κουτρούμπας, Κωστόπουλος, Βασιλάρης, Κοκώνης Ε., Φραγκούλης, Τζαμαλής, Αγγέλης, Μροζ, Κοκώνης Σ., Μουχάνης, Βλάχος (89΄ Τραπέτσας)

Άρης Λεπενούς (Γιάννης Λιάκας): Γεωργίου, Παλιάτσας Ι., Γκόλιας, Παλιάτσας Α., Δαλαγιώργος, Καραλής, Μακρυπίδης, Μήλιος (81΄Τραγουλιάς), Βακράκος, Γκόγκα, Βασιλόγιαννης (69΄Βαμβακάς)

Πριν την έναρξη του αγώνα τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του αδικοχαμένου Τζορτζ Μπάλντοκ

Πηγη: agriniogoal.gr

Ακολουθήστε μας στο GoogleNews και δείτε πρώτοι όλες τις ειδήσεις!

Για άρθρα που αναδημοσιεύονται και αναγράφεται η πηγή τους δεν φέρουμε καμμία ευθύνη, καθώς απηχούν αποκλειστικά τις απόψεις των συντακτών τους και δεν δεσμεύουν καθ’ οιονδήποτε τρόπο την ιστοσελίδα.