epsa epsna

Παρότι προηγήθηκε με το ξεκίνημα της αναμέτρησης ο Κεραυνός Γαβαλούς, δεν κατόρθωσε να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από την δυνατή έδρα της Ναυπάκτου.

Ο Γιάννης Σεραφίγγος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 5΄άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Το πέναλτι κέρδισε ο σκόρερ σε αντικανονικό μαρκάρισμα μέσα στην περιοχή από τον Πέκεζ. Ο Κουτσαχτίκης με την συμπλήρωση τριάντα λεπτών έφερε το ματς στα «ίσα» για να δώσει προβάδισμα στον Ναυπακτιακό πέντε λεπτά πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου ο Ευθυμιόπουλος. Στο 62΄ο Καραπιπέρης διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα (3-1)

Διαιτητής: Γκιάφης – Βοηθοί: Λιόνας, Ντρέλιας

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων

Ναυπακτιακός Αστέρας (Δημήτρης Ξηνταρόπουλος): Βεντούρης, Γεωργόπουλος, Πυρρής, Πέκεζ, Θεοχάρης, Θανασιός, Καραπιπέρης (85΄ Νικολόπουλος), Σανιδάς (79΄Γιάτσε), Ευθυμιόπουλος, Καραχανίδης (87΄Αποστολάκης), Κουτσαχτίκης

Κεραυνός Γαβαλούς (Σπύρος Μπούρδος): Κατερινόπουλος, Κουτσιάς (58΄Λυμπέρης),  Μπαρμπαρούσης (32΄Θεοδωρόπουλος), Μουρτζιάπης (75΄Μπεσίρης), Τάσος, Χαλαζιάς, Φούντας, Κοσμάς (75΄Κουτσαθανάσης), Παπαδόπουλος, Σεραφίγγος, Αθανασόπουλος