doxa asalagitos

Την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα της Γ΄κατηγορίας πέτυχε το απόγευμα του Σαββάτου η Δόξα με 4-1 επί του Ασαλάγητου Αγρινίου.

Λίγες φάσεις στο πρώτο ημίχρονο ανάμεσα στις δυο εστίες με τον Θεοδώρου στο 42΄να δίνει προβάδισμα στους φιλοξενούμενους (0-1) σκορ το οποίο παρέμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι πέτυχαν τέσσερα γκολ και πήραν δίκαια τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης:

10΄Δυνατό σουτ του Δημητρίου άουτ

42΄  Γκόλ 0-1 Ο Θεοδώρου με σουτ μέσα από την περιοχή ανοίγει το σκορ για τους φιλοξενούμενους

53΄ Απομακρύνει την μπάλα ο Καψιώχας, μετα από δυνατό σουτ του Σοροβού

60΄ Γκόλ 1-1 Ο Δημητρίου ισοφαρίζει με πλασέ για τους γηπεδούχους

62΄Γκόλ 2-1 Ατομική προσπάθεια του Κονόμι και σουτ η μπάλα στα δίχτυα

65΄Ο Σοροβός και πάλι απειλητικός στην εστία του Καψιώχα, αλλά ο τερματοφύλακας του Ασαλάγητου απομακρύνει τον κίνδυνο από την εστία του

72΄  Γκόλ 3-1 Σέντρα του Ροδίτη, ο Παναγιωτόπουλος στην προσπάθειά του να απομακρύνει την μπάλα την στέλνει στα δίχτυα της ομάδας του

92΄Γκόλ 4-1 Εκτέλεση φάουλ του Κονόμι, ο Κουσκούνης με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό  αποτέλεσμα

Διαιτητής : Πανάκιας – Βοηθοί : Καραπιπέρης, Κακατσίδης

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων

Δόξα Καινουργίου (Κώστας Βαγενάς): Λυμπέρης, Κουσκούνης, Ευθυμίου (83΄ Ταράτσας), Καγιάτζας, Αυγέρης, Καραθάνος, Λιάπης (30΄Σταμπολίτης), Δημητρίου, Ροδίτης, Σοροβός, Κονόμι

Ασαλάγητος Αγρινίου (Κώστας Ματσέλος): Καψιόχας, Καμμένος, Κλέιβις, Γραμμένος, Μπαρτζώκας, Παναγιωτόπουλος, Θεοδώρου, Πολύζος, Παπαγαλάνης, Λιόκαυτος, Τηλιγάδας