Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε πολλές όμορφες φάσεις, με τους πρωταθλητές Ιταλίας να είναι επιφυλακτικοί, ενώ οι Ελβετοί με τον παλμό του κόσμου, είχαν την κατοχή της μπάλας. Η πρώτη ευκαιρία στο παιχνίδι, σημειώθηκε στο 26′ όταν ο Λούκατζ Λακόμι βρέθηκε στη μικρή περιοχή, όμως ο Ζόμερ απέκρουσε, αποσοβώντας τον κίνδυνο για την ομάδα του. Οι “νερατζούρι” υπηρετούσαν το παιχνίδι της υπομονής, όμως σε μία αντεπίθεση, έχασαν σπουδαία ευκαιρία με τον Μπίσεκ να βγαίνει τετ αττε με τον Βον Μπάλμους, όμως ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων είπε “όχι” στον Γερμανό παίκτη των Ιταλών. Από εκεί και πέρα δεν υπήρξε κάποια ευκαιρία, για καμία από τις δύο ομάδες και το πρώτο 45λεπτο ολοκληρώθηκε με σκορ 0-0.

Ο Τουράμ έδωσε τους τρεις βαθμούς στην Ίντερ
UEFA.com

Το δεύτερο 45λεπτο ξεκίνησε με την Ίντερ να κερδίζει πέναλτι (48’0, όμως ο Μάρκο Αρναούτοβιτς νικήθηκε από τον Βον Μπάλμους, ο οποίος κράτησε το 0-0 για τη Γιουνγκ Μπόις. Η αναμέτρηση είχε ρυθμό και στο 61΄ο Μοντέιρο με δυνατό σουτ, τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Ζόμερ, ενώ η Ίντερ απάντησε στην ευκαιρία των Ελβετών, με τον Ταρεμί (66′) να στέλνει τη μπάλα άουτ, από πλεονεκτική θέση. Οι πρωταθλητές Ιταλίας είχαν ανεβάσει στροφές, όμως στο 76′ ο Ζιελίνσκι δεν καταφέρνει να να νικήσει τον εκπληκτικό Βον Μπάλμους, ενώ το ίδιο συνέβη και με τον Λαουτάρο Μαρτίνεζ, δύο λεπτά αργότερα. Οι δύο συγκεκριμένοι παίκτες στο 90′, έχασαν διπλή ευκαιρία για την Ίντερ, όμως στο 93΄’ ο Μάρκους Τουράμ με προβολή (ασίστ ο Ντιμάρκο), δίνει τους τρεις βαθμούς της νίκης στους πρωταθλητές Ιταλίας, οι οποίοι έφτασαν τους 7 βαθμούς, μετά από τρεις αγωνιστικές στη League Phase του Champions League

ΓΚΟΛ: / 93′ Τουράμ
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 33′ Ατζάμ, 35΄Μοντέιρο, 36′ Ίμερι, 81′ Μάλες / 35′ Ντάμφρις, 88′ Ντιμάρκο