Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν Παναγρινιακός και Θύελλα Ελεούσας στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής των μπαράζ ανόδου στη Γ Εθνική. Το τελικό αποτέλεσμα (1-1) κρίνεται δίκαιο με βάσει την εικόνα των δυο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο

Μέτριος στο πρώτο ημίχρονο ο Παναγρινιακός

Μέτριο το ματς, με λίγες φάσεις εκατέρωθεν . Η πρώτη ευκαιρία του αγώνα ανήκει στους γηπεδούχους με το δυνατό σουτ του Μήλιου στο 11΄ η μπάλα έφυγε άουτ.

Διακοπή στο ματς στο 25΄ για Cooling break, και τρία λεπτά αργότερα ο Παναγρινιακός κάνει την πρώτη αναγκαστική αλλαγή (ο Μανιάτης πήρε την θέση κάτω από τα δοκάρια του Μπότα, ο οποίος τραυματίστηκε)

Μεγάλη ευκαιρία στο 36′ για τη Θύελλα, απο εκτέλεση πλαγίου άουτ του Μαλλάτου, ο Νούγιας πήρε την κεφαλιά και από κοντά ο Τσουμάνης αστόχησε σε κενή εστία!! Ότι δεν κατάφερε ο Τσουμάνης το έκανε ο Στέφανος Παπαρούνας στο 37΄, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο την σέντρα του Μαρμούτα από τα δεξιά και με κοντινό πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Μέχρι την λήξη του πρώτου ημιχρόνου η Θύελλα πέτυχε και δεύτερο γκολ (45+2) με τον Μουχάνη, το οποίο ακυρώθηκε ως οφσάιντ, ενώ η εκτέλεση φάουλ του Κοντογιάννη στο 45΄+4 έφυγε ελάχιστα άουτ.

Στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου και πάλι ο Αγρινιώτης Μουχάνης που αγωνίζεται στη Θύελλα έγινε απειλητικός για την εστία του Παναγρινιακού, αλλά ο Μανιάτης μπλόκαρε την μπάλα στην κοντινή κεφαλιά του κεντρικού χαφ.

Ανέβασε ρυθμούς στην επανάληψη ο Παναγρινιακός

Με το ξεκίνημα του β΄ ημιχρόνου ο Βαλάντης Ζώης έδωσε επιθετική πνοή στην ομάδα του με την είσοδο Μακρυπίδη και Κοσμά. Επίσης στον αγωνιστικό χώρο πέρασε και ο Ν. Καλοκαίρης , που αγωνίσθηκε στο χώρο του κέντρου .

Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν για το δεύτερο γκολ , στο 47΄σέντρα του Τσάγκα, απομακρύνει ο Σωτηρόπουλος, πριν ο επιθετικός της Θύελλας να γίνει απειλητικός, ενώ στο 59΄ο Μουχάνης από καλή θέση μέσα στην περιοχή , πλάσαρε αλλά μπλόκαρε ο Μανιάτης.

1-1 με τον Μακρυπίδη

Η είσοδος του Αντωνόπουλου έκανε ακόμη πιο επιθετική την ομάδα του Παναγρινιακού, στο 67΄το μακρινό σουτ του Καλοκαίρη δεν ανησύχησε τον Αρχοντάκη και πέντε λεπτά αργότερα ήρθε η ισοφάριση για την ομάδα του Αγρινίου.

Ο Γκόλιας στο 72΄ εκτέλεσε το φάουλ, ο Μπακογιάννης στο δεύτερο δοκάρι έκανε το γύρισμα προς την εστία και με προβολή ο Μακρυπίδης έστειλε τη μπάλα πρώτα στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα για το 1-1.

Η τελευταία ευκαιρία της αναμέτρησης ανήκει στην Θύελλα με το δυνατό σουτ του Νούγια στο 83΄άουτ

Διαιτητής: Κεφιλής (Κορίνθου) – Βοηθοί: Κλεπετσάνης, Οικονόμου (Κορίνθου)

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

Παναγρινιακός (Βαλάντης Ζώης): Mπότας (28΄λ.τρ. Μανιάτης) , Παναγιωτόπουλος, Γκόλιας, Σωτηρόπουλος, Μπακογιάννης, Καραλής Κ. (46΄Καλοκαίρης Ν.) , Μήλιος (46΄Μακρυπίδης) , Αγγέλης, Τσεκούρας (46΄ Κοσμάς) , Κοντογιάννης (68΄Αντωνόπουλος) , Τουρλίδας.

Θύελλα Ελεούσας (Ανέστης Ζώης): Αρχοντάκης, Μαρμούτας (95΄Παλαιοχώρης), Μπουκουβάλας, Νάσιος, Μαλάτος, Τσουμάνης, Στ. Παπαρούνας ( 80΄ Θ. Παπαρούνας), Τσάγκας (80΄Κεφάλας),, Νούγιας (93΄Γεωλδάσης) , Βελτσίστας (80΄ Πασχάλης)

Υ.Γ. Κατα τη διάρκεια του αγώνα φίλαθλος έχασε τις αισθήσεις του στην εξέδρα και υπήρξε ολιγόλεπτη διακοπή καθώς κλήθηκε ο γιατρός του αγώνα να μεταβεί στην εξέδρα για τις πρώτες βοήθειες. Στη συνέχεια ασθενοφόρο που κλήθηκε παρέλαβε τον φίλαθλο και τον μετέφερε στο νοσοκομείο Αγρινίου.