dokimi

Απόλλων δοκιμίου – Α.Ο. Ρηγανά 1-2 με ανατροπή. Ο Α.Ο. Ρηγανά ήταν καλύτερος στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και έφυγε με το τρίποντο απο το Δοκίμι. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα, είχαν το έλεγχο του παιχνιδιού στο πρώτο εικοσάλεπτο και προηγήθηκαν στο 14ο λεπτό με τον Χρήστο Κορομηλά. Οι φιλοεξενούμενοι ισορόπησαν στη συνέχεια τον αγώνα και κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή ισοφαρίζοντας στο 27′ με πέναλτι που κέρδισε ο Κούσης και εκτέλεσε ο Τσεκούρας, και με αυτογκόλ του Φωλιά, μετά απο σούτ του Μούτσα, στο 35ο λεπτό.

Άλλη εκόνα στο δεύτερο ημίχρονο, με μέτριο παιχνίδι, και τους γηπεδούχους να παίρνουν μέτρα στο γήπεδο αλλά να μην δημιουργούν επικίνδυνες φάσεις στην εστία του Κατσαβοχρήστου, εν αντιθέσει με του φιλοξενούμενους που αν ήταν πιο προσεκτικοί στις αντεπιθέσεις μπορούσαν να ανεβάσουν τον δείκτη του σκόρ. Το μάτς έκλεισε με μια σημαντική ευκαιρία για τον Απόλλωνα όταν ο Μακρής σε κενή εστία κατάφερε να πλασάρει πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι

Φάσεις και γκόλ

6′ Σέντρα απο δεξιά του Μπούρου ο Πελεκάνος πιάνει την κεφαλιά στέλνοντας την μπάλα άουτ
8′ Συρτό σούτ του Λαυράνου απο το ύψος της περιοχής φεύγει άουτ
14′ Γκόλ 1-0: Ο Νούλας με μεγάλη μπαλιά απο τον χώρο του κέντρο βγάζει τον Κορομηλά στην πλάτη της άμυνας ο οποίος προλαβαίνει τον Κατσαβοχρήστο και τον πλασάρει, η μπάλα χτυπάει στην ρίζα του δοκαριού και στην επαναφορά ο ίδιος παίκτης με πλασέ την στέλνει στα δίχτυα
27′ Γκόλ 1-1: Ο Φωλιάς στην προσπάθειά του να κόψει τον Κούση τον ανατρέπει με τον διαιτητή Γκιάφη να δίνει το πέναλτι. Το εκτελεί ο Τσεκούρας και ισοφαρίζει σε 1-1
35′ Γκόλ 1-2: Ο Μούτσα κάνει την ατομική προσπάθεια απο αριστερά και επειχειρεί σέντρα-σούτ, ο Φψλιάς βάζει την κόντρα, η μπάλα αλλάζει πορεία και καταλήγει στα δίχτυα του κρέτση
37′ Ατομική προσπάθεια και σούτ απο τον Μούτσα μπλοκάρει ο Κρέτσης
39′ Σούτ του προωθημένου Φωλιά καταλήγει άουτ
48′ Φάουλ του Καμζέλα κεφαλιά του Πελεκάνου άουτ
70′ Σέντρα απο δεξιά του Κοντοπάνου ο Μακρής πιάνει την κεφαλιά άουτ
74′ Δυνατό σούτ του Νούλα άουτ
80′ Αντεπίθεση απο δεξιά με τον Κούση που κάνει την σέντρα και ο Τσεκούρας με σούτ στέλνει την μπάλα άουτ
81′ Συρτή σέντρα απο δεξιά του κοντοπάνου η μπάλα περνάει απο όλα τα σώματα, ο Μακρής αιφνιδιάζεται στο δεύτερο δοκάρι και με πλασέ στέλνει την μπάλα πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι.

Διαιτητής: Γκιάφης – Βοηθοί: Κουτρομάνος, Κοσυφαρίνη

Συνθέσεις:

Απόλλων Δοκιμίου (Θεόδωρος Λαυράνος): Κρέτσης, Τσακανίκας, Τσαπραίλης (77′ Δάρλας), Φωλιάς, Ζαρκαδούλας, Αυφαντόπουλος, Νούλας, Λαυράνος (68′ Τσιλιμίγκρας), Μακρής, Κορομηλάς (68′ Τέλιος), Κοντοπάνος

Α.Ο. Ρηγανά (Άγγελος Πανέτας): Κατσαβοχρήστος, Μπούρος, Κωνσταντίνου, Ψηλός (65′ Σαμψώνας), Ντζιμάνης, Λίτσος, Κούσης, Καμζέλας (82′ Μιλικώκης), Τσεκούρας, Πελεκάνος (82′ Μπιτσικώκος), Μούτσα (68′ Βασιλάρης)

Ρεπορτάζ-φωτογραφίες: Άγγελος Πολύζος