Άνετη επικράτηση του Παναγρινιακού με 0-3 επί του Άρη Λεπενούς και πρόκριση στα ημιτελικά του κυπέλλου της ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας.

Οι γηπεδούχοι που παρατάχθηκαν με αρκετές ελλείψεις, αν και δέχθηκαν ένα γκόλ νωρίς με τον Τσεκούρα, ήταν ανταγωνστικοί στο πρώτο ημίχρονο αλλά στο δεύτερο ημίχρονο δέχθηκαν πίεση και δύο ακόμη γκόλ απο τον Τσεκούρα που πέτυχε χατ τρίκ.

Καλύτερες φάσεις και γκόλ

4′ Πλασέ απο κοντά του Τσεκούρα μπλοκάρει ο Παπαευθυμίου
8′ Σούτ του Τσεκούρα απκρούει με τα πόδια ο Παπαευθυμίου
10′ Κόρνερ απο αριστερά του Γκόλια ο Μπακογιάννης με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά ο Τσεκούρας την στέλνει στα δίχτυα αλλά το γκόλ ακυρώνεται για φάουλ στον τερματοφύλακα
17′ Γκόλ 0-1: Ο Γκόλιας με φάουλ πάσα βρίσκει τον Τσεκούρα και αυτός κατεβάζει την μπάλα με το στήθος και με πλασέ την στέλνει στα δίχτυα
22′ Καλό σούτ του Β. Πετανίτη μπλοκάρει ο Μπότας
25′ Κόρνερ απο δεξιά του Παγώνη ο Θώδης στο πρώτο δοκάρι κάνει το πλασέ άουτ
41′ Ατομική προσπάθεια απο αριστερά του Αντωνόπουλου που ου Παγώνη μπλοκάρει ο Μπ΄ποταςσπάει την μπάλα στον Λευτέρη Καλοκαίρη και αυτός με σουτ την στέλνει άουτ
46′ Ατομική προσπάθεια και σούτ του Παγώνη άουτ
58′ Γκόλ 0-2: Διαγώνιο σούτ του Τσεκούρα η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα
65′ Φαλτσαριστό σούτ του Καραλή λίγο έξω απο την περιοχή ο Παπαευθυμίου με εντυπωσιακή προσπάθεια αποκρούει σε κόρνερ
68′ Σούτ του Αντωνόπουλου άουτ
73′ Ατομική προσπάθει και σούτ του Παγώνη μπλοκάρει ο Μπότας
78′ Συρτό σούτ του Καλοκαίρη διώχνει με τα πόδια ο Παπαευθυμίου
89′ Γκόλ 0-3: Διαγώνιο σούτ του Τσεκούρα η μπάλα στη ρίζα το δεξιού δομαριού και στα δίχτυα

Συνθέσεις

Άρης Λεπενούς (Τάσος Σπαής, Μόρις Τσίβιτς): Παπαευθυμίου, Σ. Κανιώτης, Βασιλάρης (46′ Μήλιος), Βλαχοδήμος, Βαμβακάς, Ε. Κανιώτης, Παγώνης, Θώδης, Γεωργίου, Β. Πετανίτης, Ε. Πετανίτης.

Παναγρινιακός (Βαλάντης Ζώης): Μπότας, Τσακανίκας (55′ Τραπέτσας), Γκόλιας (55′ Τουρλίδας), Μπακογιάννης, Ν. Καλοκαίρης, MROZ MARTIN (55′ Κοσμάς), Καραλής, Σταμάτης, Τσεκούρας, Αντωνόπουλος, Ε. Καλοκαίρης.

Θα ακολουθήσει αργότερα πλούσιο φωτορεπορτάζ

Το άρθρο Πήρε την πρόκριση ο Παναγρινιακός… 0-3 στη Λεπενού (φωτο) εμφανίστηκε πρώτα στο agrinio24.gr.