[ad_1]

Δεύτερη σερί νίκη και τρίτη συνολικά στο πρωτάθλημα σημείωσε η Α.Ε. Αγίου Δημητρίου Αγρινίου, επικρατώντας το απόγευμα στο βοηθητικό του ΔΑΚ Αγρινίου επι του Τρίκαρδου Κατοχής με 2-1, για την 8η αγωνιστική στην Α’ ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας.

Με τη νίκη αυτή, η Ένωση ανέβηκε στην 7η θέση της βαθμολογίας στους 9 βαθμούς, ενώ οι φιλοξενούμενοι παρέμειναν στην τελευταία θέση της βαθμολογίας με έναν βαθμό.

Η Ένωση ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης, προηγήθηκε νωρίς στο σκόρ με τον Σπύρο Κοκκώνη στο 5ο λεπτό, και διπλασίασε το σκόρ στο 33ο λεπτό με τον Βαγγέλη Κοκκώνη, που πέτυχε το 2-0 κι έδωσε ισχυρό προβάδισμα νίκης στους Αγρινιώτες. Σημαντική χαμένη ευκαιρία για το 3-0 στο 35ο λεπτό, όταν ο Σπυριλιώτης κέρδισε πέναλτι, το εκτέλεσε ο Σπύρος Κοκκώνης και απέκρουσε ο τερματοφύλακας του Τρίκαρδου.
Το μόνο που κατάφερε ο Τρίκαρδος Κατοχής, ήταν να μειώσει με τον Σεραφίγγο στις καθυστερήσεις για το τελικό Ένωση Αγίου Δημητρίου Αγρινίου – Τρίκαρδος Κατοχής 2-1.

Διαιτητής: Βλαχοδήμος – Βοηθοί: Καλαμπόκης, Λύσσαρης.

Οι συνθέσεις τον ομάδων:

Ένωση Αγίου Δημητρίου Αγρινίου (Γιώργος Γιάκος): Αυγέρης, Πανταζή (83′ Πριόβολος), Κωστόπουλος, Ε. Κοκώνης, Ρόκκος (67′ Ε. Βασιλάρης), Μπίστας (46′ Κάππας), Χισενάϊ (46′ Αλπέντζος), Κ. Κοκώνης, Σπ. Κοκώνης, Καμμένος, Σπυριλιώτης (67′ Σώζος).
Τρίκαρδος Κατοχής (Νίκος Τσώνης – Άρης Μεταξούλης): Ξύστρας, Καλέντζος (75′ Μαχαλιώτης), Μεταξούλης (89′ Γκιέτα), Κούσουλας, Λ. Γατσώρης, Β. Ράπτης (89′ Μαζαράκης), Πλακίδας (75′ Ντόριζας), Ντόμης (75′ Λουκάς), Σεραφίγγος, Αθανασόπουλος, Κοντογιάννης.

Το άρθρο Σημαντική νίκη για την Α.Ε. Αγίου Δημητρίου… 2-1 τον Τρίκαρδο Κατοχής εμφανίστηκε πρώτα στο agrinio24.gr.