Τα κατάφερε ο Παναγρινιακός! Η ομάδα του Βαλάντη Ζώη πέτυχε το στόχο της. Με καλή εμφάνιση πήρε την νίκη εκτός έδρας με 3-0 επί του ΠΑΣ Ανέζα, και πανηγυρίζει την άνοδο στην Γ΄Εθνική.

Ο Τσεκούρας στο 6ο λεπτό με εκτέλεση φάουλ που πέρασε ελάχιστα άουτ έδειξε τις προθέσεις του, και επτά λεπτά αργότερα με σούτ στην κίνηση μέσα απο την περιοχή μετά απο ωραία σέντρα του Χρήστου Αγγέλη άνοιξε το σκόρ. Στο 35′ ο Κοσμάς με ατομική ενέργεια απο αριστερά και σούτ αναγκάζει τον Μπακοχρήστο να διώξει δύσκολα σε κόρνερ. Στο 38΄μετά απο λάθος στην άμυνα των γηπεδούχων ο Τσεκούρας γίνεται αποδέκτης της μπάλας και μπαίνει στην περιοχή με τον Μπακοχρήστο να πέφτει στα πόδια του και να μαζεύει την μπάλα. Δύο λεπτά πριν την λήξη του ημιχρόνου ο Τουρλίδας φεύγει στην αντεπίθεση και πλασάρει τον Μπακοχρήστο με την μπάλα να περνάει δίπλα απο το δεξί δοκάρι άουτ.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι απείλησαν πρώτοι αλλά το σούτ του Παναγιώτου στο 54ο λεπτό πέρασε άουτ, για να έρθει ο Κοντογιάννης στο 59΄, ένα λεπτό μετά την εισοδό του στον αγωνιστικό χώρο με ατομική προσθάθεια και σούτ να γράψει το 0-2. Στο 63′ ο Κοσμάς με εντυπωσιακή ενέργεια απο αριστερά μπαίνει στην περιοχή και σπάει την μπάλα στον Αγγέλης που με σούτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα σφραγίζοντας την νίκη και ταυτόχρονα την άνοδο στην Γ’ εθνική. Στη συνέχεια ο ρυθμός του αγώνα έπεσε και η μοναδική καλή στιγμή σημειώθηκε στο 89ο λεπτό όταν ο Ρούμπος απο κοντά έκανε το σούτ αλλά ο Μανιάτης δεν αιφνιδιάστηκε και μπλόκαρε.

Διαιτητής : Μαργιόλας Δημήτρης (Καρδίτσας) Βοηθοί : Παπαγεωργόπουλος Παναγιώτης (Τρικάλων) – Αλεξόπουλος Χρήστος (Τρικάλων)

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων

ΠΑΣ Ανέζα: Μπακοχρήστος E., Ρώσσιος, Ζώης (64′ Πλακιάς), Παπανίκου (58′ Μητσαράς), Χουλιάρας (64′ Θεμελής), Παναγιώτου, Νίκαρης (65′ Ρούμπος), Χρηστογιάννης, Παραλίκας, Παύλου (17′ Μπακοχρήστος Θ.), Γκανάρας.

Παναγρινιακός (Βαλάντης Ζώης): Μανιάτης, Καλοκαίρης (77′ Καραλής Α.), Γκόλιας, Κωνσταντίνου, Σωτηρόπουλος (68′ Μπακογιάννης), Καραλής Κ. (58′ Μακρυπίδης), Κοσμάς, Αγγέλης, Τσεκούρας (58′ Κοντογιάννης), Μήλιος (77′ Αντωνόπουλος), Τουρλίδας.

Δείτε βίντεο με τους πανηγυρισμούς και τις δηλώσεις του Βαλάντη Ζώη, και πλούσιο φωτογραφικό υλικό.

Ακολουθήστε το agrinio24.gr στο GoogleNews και δείτε πρώτοι όλες τις ειδήσεις!

Για άρθρα που αναδημοσιεύονται και αναγράφεται η πηγή τους δεν φέρουμε καμμία ευθύνη, καθώς απηχούν αποκλειστικά τις απόψεις των συντακτών τους και δεν δεσμεύουν καθ’ οιονδήποτε τρόπο την ιστοσελίδα.