Η Α.Ε. Αγίου Δημητρίου Αγρινίου πήρε το εισιτήριο για τον τελικό του κυπέλλου της ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας μετά την νίκη στο Δοκίμι με 2-1 επί του Απόλλωνα, και περιμένει τον νικητή του ζευγαριού Παναγρινιακός-ΑΕΜ να μάθει τον αντίπαλό του.

Ρεπορτάζ: Αγγελος Πολύζος

Το μάτς ήταν περίπου μια επανάληψη του αγώνα πρωταθλήματος που διεξήχθη πριν 2 εβδομάδες, στο οποίο οι φιλοξενούμενοι επικράτησαν και πάλι με σκόρ 2-1, και μάλιστα το νικητήριο γκόλ και στα δύο παιχνίδια σημειώθηκε στο 76ο λεπτό (ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ). Η ομάδα του Γιώργου Γιάκου ήταν στη μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού η καλύτερη ομάδα στον αγωνιστικό χώρο, προηγήθηκε στο 17ο λεπτό με τον Κάππα, και πήρε την νίκη με εκπληκτική ενέργεια του Καμζέλα στο 76ο λεπτό. Για την ομάδα του Θόδωρου Λαυράνου είχε ισοφαρίσει στο 26ο λεπτό ο Νούλας.

Στο 32ο λεπτό δέχθηκε δύο κίντρικες και αποβλήθηκε ο Κούσουλας, αναπληρωματικός τερματοφύλακα της Ένωσης, για διαμαρτυρία στον διαιτητή

Διαιτητής Ματσούκας, βοηθοί Τάκος και Βλαχοδήμος

12′ Ο Καπνιάρης κερδίζει τις κόντρες στην περιοχή αλλά το σούτ που κάνει περνάει άουτ
17′ Γκόλ 0-1: Κάθετη Σπυριλιώτη στον Κάππα που κάνει του σούτ και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Κούντρα.
22′ Σούτ του Κοντοπάνου μέσα σπο την περιοχή δεν αιφνιδιάζει τον Ρόκκο που μπλοκάρει την μπάλα
26′ Γκόλ 1-1: Σέντρα απο δεξιά του Καπνιάρη ο Νούλας στην απέναντι πλευρά απο την γωνία της περιοχής κάνει στην κίνηση το σούτ και παρά την προσπάθεια του Ρόκκου η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα
37′ Κεφαλιά του Σπυριλιώτη μπλοκάρει ο Κούντρας
39′ Δυνατό σούτ του Αλπέντζου άουτ
56′ Σούτ Νούλα πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι άουτ
76′ Γκόλ 1-2: Ο Καμζέλας με ωραία προσπάθεια λίγο κάτω απο το κέντρο βρίσκει δεξιά τον Μπίστα αυτός προχωράει και βγάζει σέντρα με τον Καμζέλα και πάλι που έχει ακολουθήσει την φάση με ωραία κεφαλιά να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα
79′ Εκτέλεση φάουλ Νούλα κοντινή κεφαλιά Αθανασίου ελάχιστα άουτ
80′ Κόρνερ απο δεξιά με τον Βασιλάρη η μπάλα δεν απομακρύνεται και φτάνει στον Ρόκκο που κάνει το σούτ άουτ
88′ Απευθείας φάουλ του Μπαρμπαγιάννη ελάχιστα άουτ
89′ Ατομική προσπάθεια και διαγώνιο σούτ Σπυριλιώτη μπλοκάρει ο Κούντρας

Συνθέσεις ομάδων:

Απόλλων Δοκιμίου (Θεόδωρος Λαυράνος): Κούντρας, Γιαννόπουλος, Αυφαντόπουλος, Μυλωνάς, Καπνιάρης, Δαλαγιώργος (77′ Αθανασίου), Νούλας (85′ Μπαρμπαγιάννης), Φ. Κορομηλάς, Ζαρκαδούλας, Μακρής, Κοντοπάνος (64′ Κοτρότσος)

Ένωση Αγίου Δημητρίου (Γιώργος Γιάκος): Α. Ρόκκος, Καλλακμάνης (68′ Μπίστας), Κάππας, Α.Χ. Ρόκκος Προβίδας, Αλπέντζος, Πανταζή, Πριόβολος (65′ Κοκώνης), Βασιλάρης (83′ Καμμένος), Καμζέλας, Σπυριλιώτης.

Για άρθρα που αναδημοσιεύονται και αναγράφεται η πηγή τους δεν φέρουμε καμμία ευθύνη, καθώς απηχούν αποκλειστικά τις απόψεις των συντακτών τους και δεν δεσμεύουν καθ’ οιονδήποτε τρόπο την ιστοσελίδα.