Με άλλο ένα αγωνιστικό σαββατοκύριακο να έχει πλέον ολοκληρωθεί, το ertsports.gr σας παρουσιάζει τα πεπραγμένα των ποδοσφαιριστών από τη χώρα μας, που αγωνίζονται σε ομάδες άλλων ευρωπαϊκών – και μη – κρατών.

Αγγλία:

Πρέμιερ Λιγκ
Οδυσσέας Βλαχοδήμος
*1 συμμετοχή (Νότιγχαμ Φόρεστ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (2-0) επί της Άστον Βίλα.
Κωνσταντίνος Μαυροπάνος 2 συμμετοχές (Γουέστ Χαμ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (3-2) από την Μπρέντφορντ. Έβαλε αυτογκόλ στο 55ο λεπτό.
Τζορτζ Μπάλντοκ 5 συμμετοχές (Σέφιλντ Γιουνάιτεντ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (2-1) επί της Γουλβς.
Κώστας Τσιμίκας 3 συμμετοχές (Λίβερπουλ): Αγωνίστηκε για 24 λεπτά στην εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με τη Λούτον.

Τσάμπιονσιπ
Δημήτρης Γιαννούλης
15 συμμετοχές/2 ασίστ (Νόριτς): Αγωνίστηκε για 59 λεπτά στην εντός έδρας ήττα (3-1) από τη Μπλάκμπερν.
Δημήτρης Γούτας 15 συμμετοχές/2 γκολ (Κάρντιφ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ισοπαλία (0-0) με την Στόουκ Σίτι.
Μανώλης Σιώπης 13 συμμετοχές (Κάρντιφ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ισοπαλία (0-0) με την Στόουκ Σίτι.

Ισπανία:

Λα Λίγκα

Τάσος Δουβίκας 8 συμμετοχές/2 γκολ (Θέλτα): Αγωνίστηκε για 10 λεπτά στην εντός έδρα ισοπαλία (1-1) με τη Σεβίλλη.
Σωκράτης Παπασταθόπουλος (Ρεάλ Μπέτις): Εκτός αποστολής.
Δημήτρης Σταματάκης (Οσασούνα): Εκτός αποστολής.

(Ίντερ): Εκτός αποστολής.
Δημήτρης Κεραμίτσης (Ρόμα): Εκτός αποστολής.
Γιώργος Κυριακόπουλος 9 συμμετοχές/2 ασίστ (Μόντσα): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (3-1) επί της Βερόνα. Δημιούργησε το τρίτο τέρμα της ομάδας του, το οποίο πέτυχε ο Λούκα Καλντιρόλα στο 84′.
Χαράλαμπος Λυκογιάννης 8 συμμετοχές (Μπολόνια): Αγωνίστηκε για 79 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (1-0) επί της Λάτσιο.
Χρήστος Μανδάς (Λάτσιο): Έμεινε στον πάγκο.
Παντελής Χατζηδιάκος 6 συμμετοχές (Κάλιαρι): Αγωνίστηκε για 45 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (2-1) επί της Τζένοα.

Σέριε Β
Βασίλης Ζαγαρίτης 6 συμμετοχές (Πάρμα): Έμεινε στον πάγκο.
Χρήστος Κουρφαλίδης 6 συμμετοχές (Φεραλπισάλο): Έμεινε στον πάγκο.
Ηλίας Κουτσουπιάς 10 συμμετοχές/2 γκολ (Μπάρι): Αγωνίστηκε για 71 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (2-1) επί της Άσκολι.
Πάνος Κατσέρης 8 συμμετοχές/1 ασίστ (Καταντσάρο): Έμεινε στον πάγκο.
Δημήτρης Νικολάου 10 συμμετοχές/1 ασίστ (Σπέτσια): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα από την Κρεμονέζε. Αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα στο 90’+4′.
Δημήτρης Σουνάς 8 συμμετοχές/1 γκολ/1 ασίστ (Καταντσάρο): Αγωνίστηκε για 20 λεπτά στην εντός έδρας ήττα (2-1) από την Μοντένα.

Γερμανία:

Μπουντεσλίγκα
Θωμάς Καστανάρας (Στουτγκάρδη): Έμεινε στον πάγκο.
Δημήτρης Λημνιός (Κολωνία): Εκτός αποστολής.

Μπουντεσλίγκα 2
Σεμπάστιαν Βασιλειάδης 7 συμμετοχές (Χάνσα Ρόστοκ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας ισοπαλία (0-0) με τη Χέρτα Βερολίνου.
Χαράλαμπος Μακρίδης 9 συμμετοχές (Όσναμπρουκ): Εκτός αποστολής.
Ανδρέας Μπουχαλάκης 7 συμμετοχές/1 γκολ/1 ασίστ (Χέρτα Βερολίνου): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ισοπαλία (0-0) με την Χάνσα Ρόστοκ.
Μανώλης Σάλιακας 11 συμμετοχές (Σαν Πάουλι): Αγωνίστηκε για 87 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (2-0) επί της Έλβερσμπεργκ.
Χρήστος Τζόλης 8 συμμετοχές/6 γκολ/1 ασίστ (Φορτούνα Ντίσελντορφ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας ήττα (3-1) από την Γουέχεν.

Ολλανδία:

Ερεντιβίζιε
Απόστολος Βέλλιος 10 συμμετοχές/3 γκολ (Τζβόλε): Αγωνίστηκε για 73 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (2-0) επί της Φορτούνα Σιτάρντ.
Κωνσταντίνος Λάμπρου (Φέγενορντ): Έμεινε στον πάγκο.
Λάζαρος Λάμπρου 10 συμμετοχές/3 ασίστ (Εξέλσιορ): Αγωνίστηκε για 77 λεπτά στην εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Άλκμααρ.
Βασίλης Μπάρκας 10 συμμετοχές (Ουτρέχτη): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Τβέντε.
Βαγγέλης Παυλίδης 11 συμμετοχές/14 γκολ/1 ασίστ (Αλκμάαρ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στον εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Εξέλσιορ.
Δημήτρης Σιόβας 11 συμμετοχές (Φορτούνα Σιτάρντ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (2-0) από την Τζβόλε.

Αυστρία:

Κοσμάς Γκέζος
11 συμμετοχές/1 γκολ/1 ασίστ (Αούστρια Κλάγκενφουρτ): Εκτός αποστολής.

Σερβία:

Σούπερ Λίγκα
Νεμάνια Μιλόγεβιτς
6 συμμετοχές (Νόβι Πάζαρ): Η ομάδα του αγωνίζεται το μεσημέρι της Δευτέρας (06/11, 16:00), εντός έδρας, κόντρα στην Παρτίζαν.

Μάριος Πουρζιτίδης 12 συμμετοχές
(Σλόβαν Λίμπερετς): Αγωνίστηκε για 45 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (1-0) επί της Σέσκε Μπουντεγόβιτσε.

Ανδρέας Γιαννιώτης
10 συμμετοχές (Κασίμπασα): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (2-1) από τη Γαλατασαράι.
Στέλιος Κίτσιου 6 συμμετοχές (Ανκαραγκουτσού): Είναι τραυματίας.
Δημήτρης Κολοβέτσιος 6 συμμετοχές (Καϊσέρισπορ): Η ομάδα του αγωνίζεται το απόγευμα της Δευτέρας (06/11, 19:00), εντός έδρας, κόντρα στην Αλάνιασπορ.
Δημήτρης Κουρμπέλης 3 συμμετοχές (Τραμπζονσπόρ): Έμεινε στον πάγκο.
Τάσος Μπακασέτας 9 συμμετοχές/3 γκολ/1 ασίστ (Τραμπζονσπόρ): Αγωνίστηκε για 29 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (3-2) επί της Φενερμπαχτσέ.
Δημήτρης Πέλκας 9 συμμετοχές/1 ασίστ (Μπασακσεχίρ): Εκτός αποστολής.
Αχιλλέας Πούγγουρας 1 συμμετοχή (Σίβασπορ): Έμεινε στον πάγκο.
Ταξιάρχης Φούντας 8 συμμετοχές/1 ασίστ (Τράμπζονσπορ): Αγωνίστηκε για 12 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (3-2) επί της Φενερμπαχτσέ.
Χάρης Χαρίσης 10 συμμετοχές (Σίβασπορ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Αντάνα Ντεμίρσπορ.
Τάσος Χατζηγιοβάνης 6 συμμετοχές (Ανκαραγκούτσου): Αγωνίστηκε για 65 λεπτά στην εκτός έδρας ισοπαλία (3-3) με την Μπασακσεχίρ.

Κύπρος:

Γιάννης Ανέστης 7 συμμετοχές (Καρμιώτισσα): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (2-1) από την ΑΕ Λεμεσού.
Τάσος Δώνης 2 συμμετοχές (ΑΠΟΕΛ): Αγωνίστηκε για 13 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (3-0) επί της ΑΕΚ Λάρνακας.
Γιάννης Κάργας 7 συμμετοχές (Ανόρθωση): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (1-0) από την Πάφο.
Γιώργος Κατσικάς (Νέα Σαλαμίνα): Εκτός αποστολής.
Νίκος Μελισσάς 10 συμμετοχές (Νέα Σαλαμίνα): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (2-1) από τον Άρη Λεμεσού.
Φιορίν Ντουρμισάι 9 συμμετοχές/1 γκολ (Νέα Σαλαμίνα): Αγωνίστηκε για 79 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (2-1) από τον Άρη Λεμεσού.
Κωνσταντίνος Σταμούλης 9 συμμετοχές (Οθέλλος Αθηαίνου): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (2-0) επί της Δόξας Κακωτοπιάς.
Σταύρος Τσουκαλάς 9 συμμετοχές (Καρμιώτισσα): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (2-1) από την ΑΕ Λεμεσού.
Γιάννης Φετφατζίδης 6 συμμετοχές (ΑΠΟΕΛ): Έμεινε στον πάγκο.

Ουγγαρία:

Γιώργος Αντζουλάς 7 συμμετοχές
(Ούιπεστ): Εκτός αποστολής.
Στέφανος Ευαγγέλου 6 συμμετοχές/1 γκολ/1 ασίστ (Ζαλέγκερσέγκ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (1-0) επί της Κισβάρντα.
Αργύρης Καμπετσής 3 συμμετοχές (Ντιοσγκίορ): Αγωνίστηκε για 24 λεπτά στην εκτός έδρας ισοπαλία (0-0) με την Ακαδημία Πούσκας.
Αλέξανδρος Κυζιρίδης 8 συμμετοχές/2 γκολ (Ντεμπρετσένι): Εκτός αποστολής.

Πολωνία:

Εξτρακλάσα
Σωκράτης Διούδης 8 συμμετοχές (Ζαγκλέμπιε Λούμπιν): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (5-0) από τη Ρακόφ.
Χρήστος Δώνης 14 συμμετοχές/1 γκολ/2 ασίστ (Ράντομιακ Ράντομ): Αγωνίστηκε για 12 λεπτά στην εντός έδρας ήττα (1-0) από τη Λέγκια Βαρσοβίας.
Αλέξανδρος Κατράνης 14 συμμετοχές (Πιάστ Γκλίβιτσε): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εnτός έδρας ισοπαλία (0-0) με την Κορόνα Κιέλτσε.
Ευθύμης Κουλούρης 14 συμμετοχές/6 γκολ/1 ασίστ (Πογκόν Στσζέτσιν): Αγωνίστηκε για 80 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (2-0) επί της Πούστσζα. Πέτυχε το δεύτερο γκολ της ομάδας του στο 79′.
Λεονάρντο Κούτρης 14 συμμετοχές (Πογκόν Στσζέτσιν): Αγωνίστηκε για 80 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (2-0) επί της Πούστσζα.
Γιάννης Παπανικολάου 8 συμμετοχές/2 γκολ (Ρακόφ): Εκτός αποστολής.
Δημήτρης Σταυρόπουλος 11 συμμετοχές (Βάρτα Πόζναν): Έμεινε στον πάγκο.
Στράτος Σβάρνας 3 συμμετοχές (Ρακόφ): Είναι τραυματίας.
Κώστας Τριανταφυλλόπουλος 7 συμμετοχές (Γκόρνικ Ζάμπρζε): Η ομάδα του αγωνίζεται το απόγευμα της Δευτέρας (06/11, 20:00), εντός έδρας, κόντρα στην Κρακόβια
Αντώνης Τσιφτσής 1 συμμετοχή (Ρακόφ): Έμεινε στον πάγκο.

Ρουμανία:

Απόστολος Διαμαντής
(Κραϊόβα): Εκτός αποστολής.
Στέφανος Στρούγγης 1 συμμετοχή (Αράντ): Εκτός αποστολής.
Παναγιώτης Ταχτσίδης 9 συμμετοχές/2 γκολ/1 ασίστ (Κλουζ): Η ομάδα του αγωνίζεται το βράδυ της Δευτέρας (06/11, 21:00), εκτός έδρας, κόντρα στην Χέρμανσταντ.

Σλοβακία:

Πολυδεύκης Βολανάκης 11 συμμετοχές (Μιχάλοβτσε): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας ισοπαλία (0-0) με την Τρέντσιν.
Γιάννης Νιάρχος 7 συμμετοχές/2 ασίστ (Ντουνάισκα Στρέντα): Έμεινε στον πάγκο.
Σπύρος Ρισβάνης 8 συμμετοχές (Ντουνάισκα Στρέντα): Εκτός αποστολής.
Κυριάκος Σαββίδης 9 συμμετοχές (Σλόβαν Μπρατισλάβας): Αγωνίστηκε για 19 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (4-1) επί της Μπάνσκα Μπίστριτσα.

Μολδαβία:

Κώστας Αποστολάκης
7 συμμετοχές (Σερίφ Τιρασπόλ): Έμεινε στον πάγκο.

Φινλανδία:

Βεϊκαουσλίγκα
Σταύρος Ζαροκώστας 21 συμμετοχές/2 γκολ/2 ασίστ
(Χάκα): Δεν είχε αγωνιστικές υποχρεώσεις, μιας και το πρωτάθλημα ολοκληρώθηκε.
Γιώργος Κανελλόπουλος 20 συμμετοχές/1 ασίστ (Ελσίνκι): Δεν είχε αγωνιστικές υποχρεώσεις, μιας και το πρωτάθλημα ολοκληρώθηκε.
Κώστας Κωτσόπουλος 7 συμμετοχές/1 γκολ (Μάριεχαμν): Δεν είχε αγωνιστικές υποχρεώσεις, μιας και το πρωτάθλημα ολοκληρώθηκε.

Εσθονία:

Γιάννης Τσιβελεκίδης
27 συμμετοχές/3 γκολ/1 ασίστ (Κάλιου): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (1-1) με την Ταλίνα Καλέβ.

Βραζιλία:

Ανδρέας Σάμαρης 4 συμμετοχές (Κοριτίμπα): Εκτός αποστολής.

Κατάρ:

Κώστας Μανωλάς 5 συμμετοχές (Αλ Σαρζά): Εκτός αποστολής.

ΗΠΑ:

MLS

Γιώργος Γιακουμάκης 27 συμμετοχές/17 γκολ/1 ασίστ (Ατλάντα Γιουνάιτεντ): Η ομάδα του αγωνίζεται τα ξημερώματα της Τετάρτης (08/11, 02:00), εντός έδρας, με την Κολόμπους Κρου, στον επαναληπτικό των “16” των πλέι οφ.
Γιώργος Κούτσιας 27 συμμετοχές/3 γκολ/1 ασίστ (Σικάγο Φάιερ): Δεν είχε αγωνιστικές υποχρεώσεις.

Ινδία:

Δημήτρης Διαμαντάκος 5 συμμετοχές/2 γκολ/1 ασίστ (Κεράλα Μπάστερς): Αγωνίστηκε για 89 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (2-1) επί της Ιστ Μπεγκάλ. Σκόραρε το δεύτερο γκολ της ομάδας του στο 88′, ενώ αποβλήθηκε ένα λεπτό αργότερα με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
Δημήτρης Χατζηισαΐας 5 συμμετοχές (Πούνγιαμπ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (2-1) από τη Μουμπάι Σίτι. Αποβλήθηκε στο 90’+8′ με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Ινδονησία:

Δημήτρης Κολοβός 14 συμμετοχές/2 γκολ/2 ασίστ (Ντέουα Γιουνάιτεντ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (2-1) από την Αρέμα.