Ο Μουσιάλα μόλις στο πρώτο λεπτό του αγώνα έκανε το 1-0, ενώ έξι λεπτά αργότερα ο Χάρι Κέιν διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του με ωραία ενέργεια.

Η Μπάγερν ήταν καταιγιστική και σημείωσε και τρίτο τέρμα στο 13ο λεπτό του αγώνα με αυτογκόλ του Νικολάι Ρέμπεργκ για το 0-3.

Στο 44΄ο Χάρι Κέιν ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-4, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στο σκορ. Η Μπάγερν συνέχισε να σκοράρει και στο δεύτερο ημίχρονο με τον Ολίς να βάζει το κερασάκι στην τούρτα για το τελικό 0-5.

Οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν σε κανένα σημείο του αγώνα να ακολουθήσουν τη Μπάγερν και ηττήθηκαν με κάτω τα χέρια.

Η Κίελ πέτυχε το γκολ της τιμής στο 82΄ με τον Γκίγκοβιτς, ενώ ο Κέιν σημείωσε στις καθυστερήσεις χατ-τρικ για το τελικό 1-6.

Οι Βαυαροί πήραν με άνεση το τρίποντο και έκαναν το τρία στα τρία στη Bundesliga.