Α.Ο. Ρηγανά και Ναυπακτιακός αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 2-2 στο Αγρίνιο, σε ένα παιχνίδι που οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να πάρουν ένα ακόμα τρίποντο.

Γιάννης Τσοντζέλης – agriniogoal.gr

Ο Α.Ο Ρηγανά ήταν για ακόμα ένα παιχνίδι πολύ καλός και ανταγωνιστικός και στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Α΄κατηγορίας ΕΠΣΑ αναδείχθηκε ισόπαλος 2-2 με τον Ναυπακτιακό, σε ένα ματς με πολλές φάσεις, δυο δοκάρια , τέσσερα γκολ και αμείωτο το ενδιαφέρον μέχρι το φινάλε της αναμέτρησης.

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τους φιλοξενούμενους, που σε διάστημα επτά λεπτών πήραν προβάδισμα δυο γκολ με τον μόνιμο σκόρερ Κώστα Πιστιόλη.

Στην συνέχεια ο Α.Ο. Ρηγανά ήταν ανώτερος πίεσε για την μείωση του σκορ, δημιούργησε ευκαιρίες και κατάφερε λίγο πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου να «μπει» και πάλι στο ματς με κοντινή κεφαλιά του Νάκου (1-2).

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Αγρινίου εμφάνισε εκ νέου πολύ καλό πρόσωπο είχε δυο δοκάρια, ευκαιρίες για γκολ, και στο φινάλε με τον Κούση διαμόρφωσε το τελικό 2-2

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης:

10′ ωραία επιθετική ενέργεια του Κορομηλά και σουτ που θα αποκρούσει εκπληκτικά ο Δούρος
13′ σουτ του Νάκου θα αποκρούσει και θα μπλοκαρει με διπλή προσπάθεια ο Δούρος
14′ ΓΚΟΛ ωραία σέντρα από δεξιά του Παλιατσα Ι. κεφαλιά του Πιστιόλη στα δίχτυα 0-1
17′ νέα επιθετική ενέργεια του Κορομηλά από τα αριστερά θα σουτάρει άουτ
21′ ΓΚΟΛ επιθετική ενέργεια από δεξιά με τον Παλιάτσα Ι., θα δώσει στον Πιστιόλη μέσα στην μεγάλη περιοχή, ο οποίος με σουτ θα κάνει το 0-2
31′ σουτ του Καραχάλιου άουτ
36′ μακρινό σουτ του Ψηλού θα διώξει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Δούρος
40′ ΓΚΟΛ ανάποδο ψαλιδάκι του Τζουλιάνο Μούτσα στο κάθετο δοκάρι, κεφαλιά του Κούση θα αποκρούσει ο Δούρος ενστικτωδώς, νέα κεφαλιά του Νάκου η μπάλα θα περάσει την γραμμή 1-2
41′ κεφαλιά του Καραχάλιου στο οριζόντιο δοκάρι
60′ σέντρα του Παλιάτσα Ι. κεφαλιά του Πιστιόλη άουτ
70′ μεγάλη ευκαιρία με τον Νάκο να βρίσκεται σε θέση τετ α τετ και να αποκρούει ο Δούρος
81′ εκτέλεση φάουλ του Νάκου από τα δεξιά κεφαλιά του Καραχάλιου λίγο άουτ
90′ ΓΚΟΛ εκτέλεση κόρνερ του Αριστόπουλου στο δεύτερο δοκάρι θα γυρίσει στην περιοχή ο Ψηλός και με πλασέ ο Κούσης θα κάνει το 2-2

Διαιτητής: Σπήλιος – Βοηθοί: Μπάκας, Ροκοπάνος

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων

ΑΟ Ρηγανά (Άγγελος Πανέτας): Κατσαβοχρήστος, Καραχάλιος, Σαγάνης (19΄λ.τρ. Μπούρος), Ψηλός, Λίτσος, Σαμψώνας, Κούσης, Νάκος (86΄Βασιλάρης), Κορομηλάς (67΄Αριστόπουλος), Τζ. Μούτσα, Ντζιμάνης

Ναυπακτιακός Αστέρας (Δημήτρης Ξηνταρόπουλος): Δούρος, Παλιάτσας Ι., Καραγιάννης Α., Ρήγας, Φωτεινόπουλος, Παλιάτσας Α., Πιστιόλης (77΄Φράγκος), Ζωιτάκης (92΄Μπράνης), Γαβρίνας, Καραγιάννης Ι., Γιάτσε

Το άρθρο Μοιράστηκαν βαθμούς Α.Ο. Ρηγανά και Ναυπακτιακός Αστέρας (2-2) εμφανίστηκε πρώτα στο agrinio24.gr.